Byta spelkoder med varandra?

Byta spelkoder med varandra?

Just som rubriken säger är det tillåtet här på forumet?

@Slägge: Jag flyttade din tråd till Feedbackforumet istället då jag tycker det finns intresse att det finns förtydligande i ämnet.

När det kommer till all form av handel så är detta hänvisar vi till marknaden, detta då forumet inte ska drunkna i trådar som tappar diskussionsvärde. Ren skänkes av spelnycklar är dock hänvisade till den dedikerade tråden i forumet.

Reglerna finner du i forumreglerna där specifikt §9 hanterar detta området. Att ha någon tråd för just byte av spelnycklar är mycket svårt att genomföra då det lätt blir någon form av annonseringstråd istället där det via PM erbjuds pengar istället för som tänkt spel mot spel.

Om du har specifika frågor om reglerna får jag hänvisa till kontaktformuläret istället.