Serverdelar, RAM, Fläktar, Processorer, m.m

Serverdelar, RAM, Fläktar, Processorer, m.m

Säljer nu av serverdelar via Swish. Delarna kan fraktas inrikes!

Kontakt sker i förstahand via PM.

Billigare vid större köp:
15% vid köp över 1000:-

DELAR:

3 stycken 16gb RAM:
Model: 16gb 2rx4 pc3l 10600r
Pris: 399:- styck

24 stycken 8gb RAM:
Model: HP 8GB 2Rx4 PC3-10600R
Pris: 199:- styck

4 Stycken CPUer:
Model: Intel Xeon Processor X5650 12M Cache 2.66 GHz, 6.40 GT/s QPI Pris: 199:- styck

8 stycken serverfläktar (BLÅ) Kommer i par om två (16 totalt)
Model: Delta 1.82A -AF57
Pris: 140:- styck

6 stycken serverfläktar (RÖD):
Model: Nidec UltraFlo DC 12V 2.45 A
Pris: 70:- styck

2 stycken SAS-Kablar:
Model: HP 408767-001 Hp Mini Sas Cable
Pris: 100:- styck

4 stycken nätaggregat:
HP 750W Server sWITCHING Power Supply
Model: HSTNS-PL18
Input: 100V-240V ~/ 9.0 -4.5A
Output: 750W(MAX.)
Pris: 299:- styck

6 stycken nätaggregat:
Modell: HP DPS-460EB A REV Server Switching Power Supply
Input: 100V-240V~/ 6.0-3.0A
Output: 460W(MAX.)
Pris: 199:- styck

4 stycken kylflänsar:

2x Model: HP DL380 G6/G7 Heatsink 496064-001 469886-001
Pris: 120:- Styck

4x Model: HP 462628-001 ProLiant DL360 G6 G7 Processor Heatsink
Pris: 110:- Styck

9 stycken Fiberchannel kort:
Model: Qlogic QLA2460 PCIX Fiber CH Host Adapter FTLF8524E2KNL
Pris: 110:- styck

2 stycken nätverksadaptrar:
Modell: HPE NC364T PCIe x4 låg profil
Pris: 200:- styck

4 stycken HP 512MB Flash Backed Cache p410i
Pris: 200:- styck

7 stycken Nätverkssändare: SFP Brocade 1000base-sx 4gb SFP 850nm Transceiver GBIC 57-1000013-01
Pris: 60:- styck

5 stycken fiberoptik Finisar 1000Base-SX SFP Transceiver (FTLF8524P2BNL)
Pris: 299:- styck

Läs hela annonsen här

Senast redigerat 2018-12-14 14:12: Priser

inga LSI HBA kort eller liknande gömt nånstans..?

@Nima2001: Tyvärr inte!

Du har PM!